שהאופי יגבר על המזל – ברכות יום הולדת אופטימיסטיות

dolphin

היום יום הולדת לי! כמובן שכולם מברכים אותי בברכה המסורתית – מזל טוב. ואני כמובן מודה להם על כך, כי מי לא רוצה מזל? אבל כשאני חושב על זה יותר לעומק, "מזל טוב" היא ברכה די פסימיסטית. כזכור, פסימיסט מייחס הצלחות למזל רגעי וכשלונות למנגנונים מתמשכים כלשהם שקשה להפטר מהם. אולי היה יותר אופטימיסטי לאחל "שלא יהיה לך מזל רע", כי זה איכשהו רומז שמזל רע עלול להכשיל אותך (כשלונות הם זמניים ותוצאה של מזל גרידא), אבל בלעדיו אתה חמוש במה שצריך כדי להצליח – הצלחות ינבעו באופן טבעי ממה שאתה.

אפשר גם לשפר את זה עוד יותר עם מוכנים להקריב עוד כמה מילים. אנשים רבים מאחלים את ברכת המחדל כי אין להם כוח לחשוב על משהו שתפור יותר צמוד לאדם. אבל ברוח האפנה התעשייתית של המאה ה-21, יש שיטות ל-mass customization, כלומר התאמה אישית לפי שיטה, שנעשית באופן שלא מגדיל את העלות ליצרן. אז איך נייצר ברכות אופטימיסטיות?

הכלל הראשון הוא להתמקד בהצלחות. הכלל השני הוא להדגיש משהו קבוע וכוללני שמביא להצלחות האלו. היישום הכי ברור הוא להדגיש תכונת אופי טובה כלשהי של המקבל ככזו שתביא להצלחה בתחום שחשוב לו. למשל, "שהכתיבה הסוחפת שלך תכבוש עוד לבבות ועוד במות חדשות!" או, למי שזה מה שמעניין אותו, "שהאומץ שלך ימשיך לפתוח דלתות לעסק משגשג."

ומה אם אנחנו מאחלים למישהו שאנחנו באמת לא מכירים? גם אז לא אלמן ישראל, כי יש תכונות אופי שכולם ישמחו להודות שיש להם, ויש דברים שאפשר להניח בנוחות שכולם רוצים. "שהחכמה שלך תמצא דרכים חדשות לאושר".

כמובן, כל הברכות האלה ארוכות יותר משתי מילים, אבל לא קשה לחשוב עליהן, והן אופטימיסטיות. ואופטימיזם כשלעצמו הוא מתנת יום הולדת לא רעה, כי אופטימיסטים נוטים להתגבר יותר על מכשולים בדרכם, להתמיד ולהגיע לצמיחה אישית והישגים, ולהמנע מדכאון יותר מפסימיסטים. אז אני מאמין שתעשו את המאמץ, ובתמורה אני מאחל גם לכם – שהנכונות להתאמץ תעזור להגיע לדברים שעבורם שווה להתאמץ. ושלא יהיה לכם מזל רע 🙂

מודעות פרסומת

4 מחשבות על “שהאופי יגבר על המזל – ברכות יום הולדת אופטימיסטיות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s